مارولمقالاتنقد و بررسی‌ها

آیا مارول واقعا قصد نداشت که مرد عنکبوتی را تا این حد به تونی استارک وابسته کند؟

زمانی که مارول بعد از مدتها فروختن و رد و بدل کردن رایت شخصیت های خود به استودیو های مختلف ؛ به فکر تاسیس استودیو اختصاصی خود افتاد ، کمتر کسی فکر میکرد که اولین فیلم این استودیو بتواند تا آن حد موفق ظاهر شود که باعث ادامه دار شدن برنامه های مارول و به تشکیل دنیایی سینمایی ختم شود. تا سال 2008 ما شاهد 3 فیلم از شخصیت مرد عکبوتی بودیم که همگی توسط سم ریمی کارگردانی و توسط سونی پیکچرز عرضه شدند. بسیاری از هواداران برای مدتها خواهان حضور این شخصیت در کنار شخصیت های دیگر دنیای مارول بودند و حتی ما در سکانس پس از تیتراژ متفاوتی از مرد آهنی 1 شاهد اشاره هایی به اکس من و مرد عنکبوتی بودیم که نشان میدهد مارول خواهان ارتباط دادن دنیای آنها با فیلم های خود بود و قصد استفاده از آنها را داشت ، اما خب متاسفانه چون رایت آن شخصیت ها در آن زمان نزد فاکس و سونی بودند و ظاهرا مذاکرات مارول با آنها به نتیجه نرسید در نهایت شاهد تغییر آن صحنه بودیم. (لینک دانلود سکانس حذف شده)

همانطور که از عنوان مقاله هم پیداست ما میخواهیم در این مقاله وضعیت مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول را بررسی کنیم و ببینیم که آیا واقعا مارول قصد داشت که اینگونه از این شخصیت استفاده کند یا برنامه ی دیگری وجود داشت. همین هفته بود که کانالی در یوتیوب در ویدیویی که منتشر کرد مطالب و ادعا هایی درباره برنامه های مارول و سونی برای استفاده از مرد عنکبوتی بیان کرد که تا کنون بسیار در بین هواداران پخش شده و حتی دعواها و اختلاف نظر هایی را به دنبال داشته است. اما بیاید کمی به عقب تر برویم و این گفته ها را با مدارکی که موجود هستند بررسی کنیم.

این کانال یوتیوبی در ویدیویی که منتشر کرد درباره ی فیلم کنسل شده مرد عنکبوتی شگفت انگیز 3 صحبت کرد و در آن اظهار داشت که مارول استودیوز هیچ وقت قصد نداشت که تونی استارک در فیلم مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه حضور داشته باشد و یا بخش مهمی از زندگی پیتر باشد ، بلکه این ایده ها و تصمیم ها توسط سونی گرفته شدند که خواهان فیلمی محبوب از مرد عنکبوتی بودند. حال اگر کمی جلوتر برویم متوجه میشویم که با توجه به مدارک موجود ادعا های این کانال تقریبا بی اساس و بدون مدرک میباشند.

زمانی که مارول استودیوز به دنبال بازیگری برای نقش مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول بود و وظیفه نظارت بر آن را به شخصی به نام سارا فین داده بود ، آنها بازیگران مختلف را در کنار رابرت داونی جونیور قرار میدادند تا شخصی که ارتباط بهتری را بر قرار میکند انتخاب کنند ، که در سال 2015 توسط هالیوود ریپوتر هم گزارش شده بود و سخنان بالا را تایید میکند.

موردی که گفته شد تنها برای اولین حضور او در دنیای سینمایی مارول و فیلم کاپیتان آمریکا 3 بود اما جالب است بدانید که جان واتس هم در سال 2017 در مصاحبه با  Den of Geek اعلام کرد که حضور رابرت داونی جونیور در فیلم مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه همیشه طبق برنامه بوده و بخش مهمی هم بوده است.

 با تمام اینها نمیشه گفت که پیتر پارکر قرار بود در نهایت به مرد آهنی جدید تبدیل شود و از شخصیت خود فاصله بگیرد بلکه طبق چیزی که در اونجرز اند گیم و فیلم مرد عنکبوتی : دور از خانه دیدیم قصد این بود که پیتر در نهایت با بیرون آمدن از سایه تونی استارک به شخصیت واقعی خود تبدیل شود. کوین فایگی نیز سال پیش در مصاحبه با CinemaBlend گفت :

ما وقتی در حال کار بر روی اند گیم بودیم ، متوجه شدیم که پایان واقعی حماسه بینهایت و آخرین فیلم فاز 3 باید مرد عنکبوتی : دور از خانه باشد ؛ چراکه ما در اند گیم تونی استارک را از دست دادیم و رابطه بین تونی استارک و پیتر پارکر هم بسیار فوق العاده در طی این 5 فیلمی که تام هالند ایفا کرده ، بود و ما نیاز داشتیم که بدانیم که این ماجرا به کجا پیش خواهد رفت و ببینیم که پیتر پارکر چگونه از سایه ی راهنما خود بیرون آمده و به قهرمانی تبدیل شود که همیشه قرار بوده به آن تبدیل شود. این کار به این دلیل هست که اند گیم و مرد عنکبوتی : دور از خانه اساسا دو قسمت از یک داستان میباشند و این ماجرا تا مرد عنکبوتی : دور از خانه تمام شده نیست.

سخنان کوین فایگی در 25 ژوئن 2019

حقیقتا نمیتوان با وجود سه گانه مرد عنکبوتی سم ریمی و بازی فوق العاده بازیگران آن ، منکر آن شد که سونی تا بحال تصمیمات عجیبی برای این شخصیت در سینما نگرفته است (که از اجبار کردن سم ریمی برای وارد کردن ونوم به قسمت سوم مرد عنکبوتی گرفته تا کنسل کردن قسمت سوم و چهارم مرد عنکبوتی شگفت انگیز که مستقیما زمینه های حضور شش خبیث را میچیدند) اما در هر حال با تمام اینها تا کنون مدرکی بر اجبار سونی به مارول استودیوز که از شخصیت مرد آهنی در مرد عنکبوتی : بازگشت به خانه استفاده کند وجود ندارد چرا که این شخصیت از همان اول حضور مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول به او مرتبط بوده و کار های انجام شده طبق برنامه ها بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن