مقالاتنقد و بررسی‌هاویژه

بررسی حدس و گمان هایی از فاز پنجم استودیوی مارول !!

پس از پایان قدرتمند سه فاز اول استودیوی مارول و در آستانه ی شروع فاز چهارم؛ این استودیوی فیلم سازی از فاز پنجم خود رو نمایی کرد.
دیزنی برای بیشتر از یک سال برای انتشار تاریخ چند سری‌ فیلم‌های بدون عنوان مارول دست نگه داشته بود و من در ماه فوریه نظریه‌ای نوشتم که فاز 4 MCU ممکن است شامل چه چیزهایی باشد.
پنج ماه بعد کوین فایگی، رئیس مارول (مدیر ارشد خلاقیت کنونی) برای اعلام برنامه‌های فاز 4 در کمیک کان سن دیگو حاضر شد، او اعلام کرد این فاز شامل 4 یا 5 سریال مشترک مارول و دیزنی می‌باشد که قطعا ارتباط مستقیم با MCU خواهند داشت. ( در آن زمان هیچ تاریخ انتشاری برای فیلم‌های مشترک دنیای مارول و فاکس اعلام نشد، اگرچه به نظر می‌رسد حق ساخت فیلم چهار شگفت‌انگیر از اولویت‌های مارول باشد. )
در نقل قولی به تازگی از کوین فایگی گفته شده مارول علاوه بر سریال‌های بی‌شمار دیزنی پلاس، سالی 4 فیلم منتشر خواهد کرد. این موضوع وقتی تائید شد که دیزنی در پایان همان هفته 3 تاریخ دیگر در سال 2022 برای 18 فوریه، 29 جولای و 7 اکتبر و بعد 4 تاریخ در سال 2023 برای 17 فوریه، 5 می، 28 جولای و 3 نوامبر اضافه کرد.

درواقع برای سال 2022 فقط یک تاریخ جدید بود زیرا 18 فوریه و 29 جولای قبلا رزرو شده که در مطلب قبلی من ذکر شده بود. از انجایی که قطعا اوضاع از زمان حدس و گمان‌های من به واقعیت تغییر کرده، زمان به روز رسانی و نظریه‌های جدید در این مورد رسیده که چه فیلم‌هایی قرار است ببینیم و تاریخ فاز 4 و فاز 5 چه زمانی است.

با تاریخ‌های قطعی فاز 5 شروع می‌کنیم که احتمالا قرار بود با بلک پنتر 2 در اوایل می شروع بشود که حالا ممکن است کمی جلو بیوفتد:
در سال 2022 :
18 فوریه ( بدون عنوان )
6می پلنگ سیاه2 (تائید شده)
29 جولای: ( بدون عنوان )

7 اکتبر: ( بدون عنوان )

و در سال 2023 :
17 فوریه: ( بدون عنوان )

5 می: ( بدون عنوان )

28 جولای: ( بدون عنوان )

3 نوامبر: ( بدون عنوان )

به این صورت قطعا 4 فیلم در سال خواهیم داشت، برگردیم به 2021 که در حال حاضر شامل شنگ-چی و این دنباله‌هاست: دکتر استرینج در مولتی ورس جنون، مرد عنکبوتی 3 ( به تهیه کنندگی سونی ) و ثور:عشق و رعد.
از آنجایی که قرار بود سومین فیلم مرد عنکبوتی محصول مشترک استودیوهای مارول باشد، باید این احتمال را بدهیم که برای سال‌های 2022 و 2023 هفت تاریخ برای برخی فیلم‌ها داریم که قبلا اعلام و به آن‌ها اشاره شده بود.
در ابتدا کاپیتان مارول 2 را داریم که با در نظر گرفتن موفقیت فیلم اول با بازی بری لارسون که اوایل سال بیشتر از یک میلیارد در دنیا فروخت، موضوعی قطعی است. شما چنین فیلمی را بدون دنباله رها نمی‌کنید. اگر مارول این دنباله را برای نیمه اول سال 2022 بخواهد، احتمالا باید دنبال کارگردان‌های جدید باشد زیرا هیچ حرفی درمورد تمایل آنا بودن و ریان فلک برای فیلم بعدی در کار نیست.

همچنین از قبل می‌دانیم که جیمز گان سومین فیلم محافظان کهکشان را کارگردانی می‌کند؛ که البته بعد از پایان ساخت فیلم جوخه خودکشی توسط او که قرار است در آگوست 2021 اکران شود ولی به این معنا نیست که تمام وقت او را به خود اختصاص می‌دهد. به صورت فرضی او می‌تواند فیلم سوم محافظان کهکشان را سال بعد شروع کند ولی شاید مدتی را برای استراحت در نظر بگیرد و از طرفی تاریخ انتشار 3 می 2023 یعنی 6 سال بعد از دومین فیلم محافظان کهکشان یک وقفه طولانی است. به این دلیل شاید مارول سعی کند سومین فیلم محافظان کهکشان را در بازه زمانی 22 جولای بگنجاند.

دنباله دیگری که به تازگی اعلام شده مرد مورچه‌ای 3 یا مرد مورچه‌ای و زنبورک 2 یا هرچیز دیگری که قرار است برای عنوانش انتخاب شود با کارگردان قبلی آن پیتون رید خواهد بود. به نظر نمی‌رسد که این فیلم در اولویت باشد ولی مارول شخصیت پل راد را رها نخواهد کرد. دو فیلم قبلی مرد مورچه‌ای برخلاف سایر فیلم‌های مارول چندان پر فروش نبودند اگرچه مرد مورچه‌ای و زنبوک بعد از فیلم رکورد شکن انتقامجویان: جنگ بینهایت اکران شد (که مرد مورچه‌ای در آن نقشی کوتاه داشت. )

در دوره‌ای فازهای مختلف MCU پیرامون فیلم‌های انتقامجویان قرار می‌گرفتند و می‌شود فرض کرد که مارول قصد نخواهد داشت مدت زمانی زیادی برای دور هم جمع کردن برخی شخصیت‌ها از فیلم‌ها و سریال‌های مختلف برای یک فیلم انتقامجویان جدید صبر کند. چطور است عنوان انتقامجویان جدید برای آن انتخاب شود، چرا که نه! چون باید در نظر بگیریم مرد آهنی، کاپیتان آمریکا و بیوه سیاه از این سری جدا شدند. ( قرارداد مارک رافالو هم به پایان رسیده ولی مطمئنا مارول تمام تلاشش را خواهد کرد تا او را برگرداند. ) فیلم انتقامجویان جدید در بازه زمانی پاییز یا بهار نخواهد بود. نه! این فیلم هم باید مثل سایر فیلم‌های انتقامجویان شروع کننده تابستان باشد، پس از آنجایی که 5 می 2023 چهارسال با فیلم انتقامجویان: پایان بازی فاصله دارد، زمان خوبی به نظر می‌رسد.

مارول قبل از اینکه بخواهد شخصیت اسکات لنگ با بازی پل راد را در یک فیلم انفرادی جدید امتحان کند؛ این فرصت را خواهد داشت تا با یک فیلم انتقام جویان دیگر به این شخصیت زمان بیشتری برای حضور در فیلم بدهد. تا سه نشه بازی نشه.
همچنین امکان کمی هم وجود دارد که همین موقع سال دیگر فیلم جاودان‌های کلوئی ژائو به موفقیت برسد، اگرچه همانطور که مت اوکیفه گفته بود، فروش این فیلم سخت خواهد بود و مطمئن نیستیم که بتوانیم تاریخ نوامبر 2023 را برای دنباله آن در نظر بگیریم، مگر اینکه رکورد شکن باشد.
دیگرچه داریم؟ فیلم تیغه ( Blade ) هم هست که در کمیک کان اعلام شده بود و احتمالا برای تاریخ 7 اکتبر مناسب باشد، زیرا درست قبل از هالووین و بعد از اکران ونوم از سونی و فیلم‌های موربیوس است که برای تاریخ‌های اوایل اکتبر اعلام شده‌اند. ( برادران وارنر هم در اوایل اکتبر امسال موفقیت بزرگی با جوکر داشتند. )
با اینکه فیلم تیغه، ماهرشالا علی بازیگری را که دوبار اسکار گرفته را به عنوان ستاره خود دارد؛ هنوز کارگردانی برای آن اعلام نشده ولی به نظر می‌رسد از آن دست پروژه‌هایی باشد که به سرعت به نتیجه می‌رسند.

هنوز چیزی قطعی درمورد برنامه‌‌ای برای ادامه یا بازسازی مجدد دارایی‌های مربوط به فاکس که مارول و دیزنی در خرید بزرگ خود از آن داشتند را از طرف آن‌ها نشنیدیم. فایگی اشاره کرده بود با وجود اینکه فاکس دو بار برای به موفقیت رساند چهار شگفت انگیز به شکست خورده بازهم این فیلم برای آن‌ها در اولویت است، شایعه و حدس و گمان‌هایی هم هست که فیلم سوم مرد مورچه‌ای راهی برای معرفی گروهی ابرقهرمان است که چند سفر به دنیای کوانتومی داشته‌اند. اگر مارول از برگ‌های برنده‌ای که در اختیار دارد به خوبی استفاده کند سال 2023 می‌تواند یک سال فوق العاده با پنجمین فیلم انتقامجویان و اولین فیلم چهار شگفت انگیز باشد و همینطور دیده‌ایم که اوایل نوامبر زمان مناسبی برای قهرمان‌های غیرعادی مانند دکتر استرنج و احتمالا جاودان‌ها برای سال بعد است.
حتی بیشتر از این‌ها احتمال ساخت فیلم ددپول 3 یا اکس-فورس برای معرفی شخصیت وید ویلسون با بازی رایان رینولدز در MCU وجود دارد. برنامه ریزی آن را می‌توانند از سال آینده شروع کنند ( اگر هنوز شروع نکرده باشند ) و دو یا سه سال برای تکمیل آن وقت خواهند داشت. ساخت فیلم اکس-فورس به دلیل برگرداندن شخصیت کیبل با بازی جاش برولین با عقل جور درمی‌آید، البته کسی نمی‌داند قرار است چه توضیحی برای شباهت قیافه کیبل با تانوس داشته باشیم، چون هردو شخصیت را یک نفر بازی کرده است. ماورل باید کم کم به فکر شخصیت‌های جهش یافته‌ای که از فاکس خریده هم باشد، پس چطور است این کار را با ددپول شروع کند؟

به هر حال بهتر است با یک سناریوی احتمالی برای فیلم‌های دوسال آینده مارول شروع کنیم، در نظر داشته باشید که این بازه دوساله است و برخی فیلم‌ها ممکن است اولویت بندی شوند( مثلا ددپول 3 ) تا دنباله آنها وقفه زیادی نداشته باشد.
در سال 2022 :
18 فوریه – کاپیتان مارول 2
6می – پلنگ سیاه 2
29جولای – محافظان کهکشان 3
7اکتبر – تیغه
و در سال 2023 :
17 فوریه – ددپول 3 یا ایکس-فورس؟
5می – انتقامجویان جدید؟ (من این عنوان را دوست دارم، شاید همین شد)
28جولای – مرد مورچه‌ای 3
3نوامبر – چهار شگفت انگیز

به خاطر داشته باشد که حتی یک فیلم از مارول برای تعطیلات آخر دسامبر در نظر گرفته نشده، به این دلیل که دیزنی از خیلی وقت پیش این تاریخ‌ها را برای فیلم‌های جنگ ستارگان و دنباله‌های آواتار رزرو کرده است.
البته تمام این‌ها حدس و گمان است و هیچ کس واقعا نمی‌داند کوین فایگی چه فکری دارد تا اینکه جلسه بزرگی در مجمع‌های کمیک یا جای دیگری برگزار و افکارش را اعلام کند. البته خوب هم هست که بدانیم مارتین اسکورسیزی فرصت زیادی برای دیدن فیلم‌های مارول در چهارسال آینده دارد.

به نظر شما برنامه ریزی MCU برای فاز 5 مارول در سال 2022 چه خواهد بود؟

منبع
IGN

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

 1. به نظر من:
  1_پلنگ سیاه2
  2_ابدی ها 2
  3_ددپول3
  4_A_FORCE
  5_تیغه
  6_دردویل و جسیکا جونز
  7_کاپیتان مارول2
  8_مرد مورچه ای 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − یازده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن