اخبارمارولنقد و بررسی‌هاویژه

بررسی اجمالی تریلر اسپایدرمن: فار فرام هوم، درگاه ورود اکس من و فنتستیک فور به MCU

دیروز تریلری از فیلم اسپایدرمن: فار فرام هوم منتشر شد که احتمالا راه ورود را برای شخصیت های تازه خریداری شده ی دیزنی، اکس من و فنتستیک فور باز کرد.
این متن حاوی اسپویل هایی از فیلم اونجرز: اندگیم میباشد، در صورتی که هنوز این فیلم را تماشا نکرده اید این متن را مطالعه نکنید.

در ابتدای تریلر شاهد مکالماتی بین هپی هوگان و پیتر پارکر هستیم، در این سکانس از دلتنگی آنها برای تونی استارک که در فیلم اندگیم با زدن بشکن از دنیا رفت، سخن گفته میشود. سپس شاهد سکانس های درگیری مابین اسپایدرمن و تعدادی خلافکار هستیم و ماموران پلیس خطاب به اسپایدرمن میگویند: قراره ایرن من بعدی باشی ؟! و بعد پیتر از رفتن به تعطیلات سخن میگوید، به اروپا !
سپس شاهد تماس گرفتن های نیک فیوری با پیتر هستیم، نیک فیوری که در سکانس پس از تیتراژ فیلم اندگیم پودر شده بود حال پس از بشکن هالک بازگشت و با ماریا هیل کار سابق خودش را دنبال میکنند. اما در تریلر طوری به نظر میرسد که پیتر تمایل چندانی با حرف زدن با وی ندارد. در سکانس بعدی شاهد حضور ام جی و نِد کنار پیتر هستیم، در بک گراند آنها تصاویری از ایرن من دیده میشود که ادای احترامی به وی برای فداکاری بزرگش در فیلم اونجرز: اندگیم میباشد. در اواسط تریلر نیز دوباره طراحی هایی از ایرن من روی دیوارهای شهر به چشم میخورد.

بعد از این احتمالا به مهم ترین سکانس تریلر میرسیم، جایی که اسپایدرمن و میستریو با یکدیگر ملافات کرده و نیک فیوری میگوید: بِک ( میستریو ) از زمین هست اما نه زمین ما ! و بخاطر بشکن و اثراتش وارد بُعد ما شد.
سپس پیتر به مولتی ورس اشاره میکند. ما نیز قبلا در سری مقالات خلق و ساختار مولتی ورس که در اینجا میتوانید مطالعه کنید، در مورد مولتی ورس مارول توضیحاتی داده بودیم :


در یک تعریف کلی، مولتی ورس مجموع تمامی یونیورس های موازی که سلسله وار به هم مرتبط هستند گفته میشود. در یک نمای کلی مولتی ورس زیر مجموعه ی آمنی ورس محسوب میشود. تعداد زیادی از این یونیورس ها از حالات مختلف همگرایی جهان های دیگر نشات میگرند، جایی که هر اتفاق ممکن است در یونیورس های متفاوت نتیجه های مختلف در پی داشته باشد، و این نتایج ممکن است در هر یونیورس نسبت الباقی یونیورس ها نیز متفاوت باشد.

شروع این مبحث نیز از فیلم دکتر استرنج بود، دورمامو که از بُعد دیگری آمده بود تا زمین را تصاحب کند مقابل دکتر استرنج قرار گرفت. البته طی فیلم چندین بار دیگر نیز به وجود دنیاهایی موازی با دنیای ما اشاره شده بود.
با زمینه سازی های فیلم انت من و انت من و واسپ و معرفی دنیای کوانتومی و استفاده ی به جای آن در فیلم اونجرز: اندگیم، قضیه ی مولتی ورس و جهان های موازی به زیبایی در MCU شکل گرفت و باعث امیدوار شدن هواداران به آینده ی این فرنچایز شد.
طبق روند داستانی فیلم اونجرز: اندگیم، تغییرات در گذشته باعث بروز تغییرات مستقیم در آینده نخواهند شد بلکه باعث ایجاد دنیاهایی موازی با دنیای ما میشوند. در نتیجه الان چندین دنیای موازی فقط با تغییراتی که اونجرز در گذشته اعمال کرده اند بوجود آمده.
باید منتظر اطلاعات دقیق تری از این موضوع در فیلم پیش روی اسپایدرمن که در دوم جولای منتشر خواهد شد، باشیم.

طی این سکانس، نیک فیوری از اسپایدرمن درخواست کمک میکند و میگوید او تنها کسی است که میتواند در این زمان به او کمک کند و پیتر از کاپیتان مارول و تور میپرسد که مشخص میشود یکی در آنطرف کهکشان قرار دارد ( در انتهای فیلم اونجرز: اندگیم، تور به تیم گاردین او د گلگسی پیوست ) و دیگری نیز در دسترس نیست!
اما چرا نیک فیوری از سم ویلسن/ فالکون که به کاپیتان امریکای جدید تبدیل شده بود یا هالک و بقیه اعضای اونجرز کمک نخواست ؟ این هم سوالیست که باید منتظر جوابش در فیلم پیش رو باشیم.

اما بحرانی که نیک فیوری بخاطرش از پیتر کمک خواسته بود المنتالز بودند که سرگذشتشان در این فیلم تا حدودی نا معلوم است ولی قطعا با میستریو و جهانی که از آن آمده، مرتبط میباشد. در کامیک های مارول، المنتالز چهار مخلوق قدرتمند بنام های هل فایر، زِفِر، هایدرون و مگنوم بودند که عناصر آتش، باد، آب و خاک را کنترل میکردند و از دنیایی دیگر میامدند، بیش از 3000 سال پیش به زمین آمده و بعنوان خدایان مصر باستان شناخته میشدند اما بعدها به بعد دیگری تبعید شدند و هزاران سال در انتظار بازگشت به زمین بودند. سپس موفق شدند به زمین برگردند اما با میس مارول مواجه شدند و شکست خوردند.

المنتال های کلاسیک

نکته قابل توجه دیگر این تریلر لباس مخفی کاری پیتر میباشد که به نظر از ترکیب چند کاستوم اون در کامیک ها حاصل شده است، این لباس را احتمالا نیک فیوری برای او تهیه و تدارک دیده، قبلا نیز تصاویری از این لباس منتشر شده بود.
پس از توافق دیزنی و فاکس و اضافه شدن اکس من و فنتستیک فور، به همین طریقی که میستریو و المنتالز وارد MCU شدند، راه برای این شخصیت های تازه خریداری شده نیز باز شد. البته طبق مصاحبه های اخیر کوین فایگی رئیس مارول استودیوز، تا 5 سال دیگر قرار نیست جهش یافته ها و خانواده ی شگفت انگیز مارول کامیکس را در این فرنچایز عظیم ببینیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫6 نظرها

  1. خب خیلی جالبه باید دید که با چه فیلمی سر و کار داریم.
    اسپایدرمن انگلیسی هم از دنیای ۸۳۳ است، باید دید این میتونه وارد کننده داستان های کاپیتان بریتانیا و اسپایدرورس به mcu باشه یا نه

  2. به نظر من با فیلم گنگی طرف خواهیم بود
    با آرزوی موفقیت برای تیم مارول یونیورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن