اخبارمارول

فاکس قرن بیستم در بدترین شرایط ممکن تسلیم دیزنی میشود! گزارش باکس آفیس فیلم دارک فینکس!

در ماه جولای 2018 بود که کمپانی فاکس قرن بیستم، با ارزش 71 میلیارد دلار توسط غول سرگرمی دنیا، والت دیزنی خریداری شد. کمپانی فاکس که سال ها حق ساخت فیلم از شخصیت های معروف دنیای کامیک های مارول، یعنی اکس مِن و فنتستیک فور را در اختیار داشت، با شکست های پی در پی روز به روز هواداران خود را از دست میداد، اما پس از ریبوت موفق خط زمانی فرنچایز اکس من، با فیلمی قوی با نام X-Men: Days Of Future Past امیدی واهی در دل هواداران ایجاد کرد پس از این فیلم، X-Men: Apocalypse اکران شد که علی رغم حضور آپاکالیپس، شروری درخور و با کلاسی بالا در فیلم، بخاطر ضعف های فیلم نامه و فنی در فیلم، شکست بزرگی را برای فاکس به ارمغان آورد.
اما فاکس که از چند سال پیش زمزمه های خریداری آن توسط دیزنی به گوش میرسید، پس از سر و صداهای بسیار و گمانه زنی های طولانی اعضای هیئت مدیره ی آن، قرار شد به دیزنی بپیوندد؛ اما در این میان قرار شد آخرین فیلم فرنچایز عظیم اکس مِن نیز تحت عنوان Dark Phoenix با تملکِ خود فاکس به اکران جهانی برسد!
از نکات بارزی که باید در این فیلم توجه داشت عدم استفاده از واژه ی X-Men در عنوان فیلم میباشد، زیرا عوامل فیلم فکر کردند ممکن است بخاطر بدبینی ها و ضعف های فرنچایز X-Men، بودن این واژه در عنوان به فیلم جدیدشان صدمه وارد کند!

Fantastic Four 2015

اما با تمام ریشات ها، دوباره نویسی های فیلم نامه و جلوه های ویژه ی فوق العاده باز هم فیلمی به معنای واقعی بَد را از فرنچایز اکس مِن شاهد بودیم. این فیلم در تمام سایت های نقد فیلم و در نزد اغلب مخاطبین آن کاملا طرد شد و تا بحال فروش آن در خاک آمریکا پس از یک ماه به 64 میلیون دلار و در سطح جهانی نیز به 245 میلیون دلار رسیده است! این شکست بزرگ فاکس را میتوان با شکست آن در سال 2015 با ریبوت فیلم Fantastic Four سنجید. فیلم مذکور نیز در سال 2015 با اینکه 77 روز روی 4000 سینما اکران داشت، به فروش داخلی بالغ بر 56 میلیون دلار و فروش جهانی 167 میلیون دلار رسید!
در نتیجه، کمپانی فاکس در بدترین شرایط ممکن و شکست های بزرگ پی در پی خود را به غول فیلم سازی این روزهای هالیوود یعنی والت دیزنی تسلیم کرد تا بالاخره پس از سال ها شخصیت های دوست داشتنی اکس مِن و فنتستیک فور به خانه ی خود برگردند.
حال امیدواریم، با موفقیت های چشمگیر فعلی مارول استودیوز که با موفقیت 23 فیلم را تهیه و اکران کردند، بهتر از گذشته ی نچندان درخشان فاکس، شخصیت هایی نظیر سایکلاپس، جین گری، ولورین و … را روی پرده ی سینما به تصویر بکشند.

نظر شما چیست، آیا دیزنی در ساخت فیلم های اقتباس شده از اکس مِن موفق تر از فاکس خواهد بود؟


برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن