معرفی‌هامقالاتویژه

10 تا از بهترین کراس اوورهای تاریخ کامیک بوک

شاید برای شما جذاب باشد که در فیلم ها یا کمیک ها، سوپرهیروهای معروف با یکدیگر متحد شوند و دنیا را نجات دهند و دراین بین کمپانی ها هم پول خوبی به جیب بزنند. در قرن 21 معمولا کمپانی های متعدد هر سال رویدادی تحت عنوان ایونت هایی منتشر می کنند، برای مثال دیسی انواع ایونت های های گرین لنترن، فلشپوینت و … را در کارنامه خود ثبت کرده است. مارول نیز ایونت هایی همچون سیکرت اینویژن، اسپایدر-ورس و سیکرت وارز منتشر کرده است که از محبوبیت خوبی برخوردار بوده اما همیشه در این میان، عدم وجود عنصری مهم احساس می شود. کمپانی ها همیشه ایونت هایی تحت یونیورس خودشان منتشر می کنند و این یک ضعف است ولی نوع خاصی از رویداد بنام کراس اوور نیز وجود دارد که همیشه برای مخاطبین کامیک بوک و سینما در معرض توجهی خاص بوده است. برای مثال اخیرا کراس اووری که میان بتمن و لاکپشت های نینجا هم در کمیک و هم در انیمیشن منتشر شده است، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.
در این مقاله به 10 تا از بهترین کراس اوور های کمیکی تاریخ میپردازیم؛ پس با ما همراه باشید…

10.مارول علیه دیسی

این رویای طرفداران این دو کمپانی بود؛ لحظه ای که قهرمانانی را که با اکشن فیگورهای (اسباب بازی شبیه سازی شده یک کرکتر) دوران کودکی به مبارزه در می آوردند را در کمیک و در واقعیت علیه یکدیگر ببینند. این ایونت به لطف همکاری پیتر دیوید و ران مارز در سال 1996 منتشر شد. نه تنها این کراس اوور طرفداران را با مبارزه بین قهرمان های محبوب خود درگیر کرد بلکه آنها را با جهان آمالگام مواجه کرد. جهان آمالگام تک جلدی هایی بود که به قهرمانان محبوب ما اختصاص داده میشد (همانند بتمن و ولورین) که طی یک هفته با داستان های جدید منتشر می شدند.

9.ملاقات آرچی با پانیشر

شاید فکر کنین که تیتر بالا اشتباه است، اما باید بگم که عین واقعیته! بله آرچی با پانیشر رو به رو می شود و این مفهوم بی معنا باعث شده تا این کراس اوور در این لیست جای بگیرد..
نماد انتقام بی پایان پانیشر با کمدی آرچی در سال 1994 به دست بتون لش ( نویسنده آمریکایی سری کتاب های کامیک متولد 29 اکتبر 1953 در بروکلین؛ او از نویسندگان سرشناس دهه 90 میلادی بوده است ) ادغام شد.
این اثر در آگوست 1994 به لطف همکاری مارول و آرچی کامیکس منتشر شد و داستان در مورد همکاری پانیشر و آرچی می باشد که به دنبال دستگیری فروشنده مواد مخدر ملقب به رِد هستند.

8.لیگ عدالت علیه انتقام جویان

به نتیجه رسیدن این کار تقریبا سی سال طول کشید، ولی بالخره انجام شد. بالاخره مارول و دیسی توانستند تفاوت ها را کنار بگذارند و دو تیم افسانه ای خود را در مقابل هم قرار دهند. گرند مستر از مارول و کرونا از دیسی سرنوشت یونیورس را به خطر انداخته و کاپیتان آمریکا با دیدن تمام مجسمه ها و تندیس های موزه دیسی به این نتیجه می رسد که لیگ عدالت تنها فاشیست های مضحک هستند؛ پس دو تیم در کنار یکدیگر برای پی بردن به اینکه چی کسی پشت این قضیه می باشد تلاش می کنند. خالق این اثر کِرت بوسیک ( نویسنده آمریکایی سری کامیک های مارول متولد 16 سپتامبر 1960 در بستون ) می باشد.
این سری کامیک همکاری مارول و دیسی کامیکس می باشد. این سری کمیک از سپتامبر 2003 تا مارس 2004 منتشر میشد.

7. پیشتازان فضا مقابل افراد اکس

بعضی اوقات بهترین کراس اوور ها آن هایی هستند که احتمال رخ دادن آنها یک در میلیون باشد! اما این کمیک که به قلم اسکات لابدِل ( نویسنده آمریکایی متولد 1960 در ایالات متحده آمریکا ) می باشد توسط مارول کامیکس منتشر شده درست بعد از آنکه آنها کمپانی پارامونت کامیکس را خریدند. پس این یک کراس اوور درون سازمانی نیست بلکه محصول ادغام دو یونیورس کاملا متفاوت بوده و بشدت نیز محبوب شده بود. این سری در سال 1960 منتشر شد.

6.جوکر علیه ماسک

قطعا همه ی ما ماسک را که جیم کری در نقش او ظاهرش میشناسیم و بله کراس اوور این کرکتر با جوکر میتواند رخداد جذابی باشد. در سال 2000 همکاری دارک هورس کامیکس و دیسی کامیکس باعث شد تا ما جدیت طنز جوکر را در کنار کمدی بی انتهای ماسک ببینیم. این کامیک داستان جوکر را نشان می دهد که ماسک جادویی را بدست آورده و حالا علاوه بر دیوانگی، قدرت های ماسک رو هم داراست و باید ماجراهای خود را طی کند. خالقان این اثر هنری گیلروی و رومن افبچس می باشند.

5. افراد اکس غیرعادی مقابل New Teen Titans

دارکساید ، قانون گزار آپاکلیپس خواهان قدرت بیشتر است و مقداری از آن را در فینکس فورس می یابد.
نقشه او استفاده از خاطرات دارک فینکس برای مهار کردن قدرت اوست و این نقشه شرورانه ترکیبیِ او باعث می شود تا تیم-آپ جذابی بین New Teen Titans و افراد اکس غیرعادی صورت بگیرد.
نویسنده این سری کمیک کریس کلرمونت ( نویسنده برتانیایی کمیک های مارول که به خاطر نویسندگی سری کمیک های Uncanny X-Men در دهه 70 تا 90 میلادی مشهور شد. او متولد 25 نوامبر 1950 در لندن انگلیس است ) می باشد.این سری کمیک همکاری دیسی و مارول کامیکس است که در سال 1982 منتشر شده است.

4.هی من مقابل Thundercats

وقتی که Master of the Universe و Thundercats (گروهی از گربه های انسان نما با قدرت های فرا-طبیعی می باشند،سریالی از این گروه توسط کمپانی خالق این گروه خیالی یعنی تاندرکتس نیز ساخته شده است. ) به زیر چتر دیسی کامیکس می آیند انفجاری حماسی که در دهه 80 میلادی رخ داد، اتفاق می افتد. این کمیک داستان مام-را (کرکتر خیالی فرانچیایز های تاندرکتس می باشد و خالق او توبین ولف است) شکست خورده را شرح میدهد که معتقد است شمشیر قدرت اترنیا به او توان شکست لاین-او یک بار برای همیشه را می دهد. او برای گول زدن آدام شمشیر را به او می دهد و بعد در واقع هی-من( کرکتر خیالی کمیک و بسیاری از سریال های انیمیشنی دهه 80 میلادی که به عنوان شاهزاده آدام (Prince Adam)هم شناخته میشود؛خالقان این کرکتر راجر سوییت و مارک تیلور می باشند ) را به قتل می رساند. این ایونت تمامی شرایط لازم برای قانع کردن یک فرد متولد دهه هشتاد میلادی را دارد. نویسنده این سری کمیک ِفِردی ویلیامز دوم ( نویسنده کمیک متولد 30 می 1977 در کانزاس سیتی ایالت کانزاس در آمریکا می باشد ) و در سال 2016 و 2017 منتشر میشد.

3.کاپیتان آمریکا و بتمن

چه چیزی می تواند از تیم آپ بین دو قهرمان صاف و ساده از زمین خودمان باشد؟ بتمن که برای از بین بردن بی عدالتی با استفاده از ثروتش و ادوات جنگی می جنگد و کپ (کاپیتان آمریکا) هم که نگم براتون! سربازی که جان خودش را در اولویت آخر قرار می دهد.
داستان از آنجایی شروع می شود که باکی و استیو برای ماموریت به نام پروژه گاتهام فرا خوانده می شوند. به نظر شما میتوان برای خواندن این کمیک صبر کرد؟
نویسنده این کامیک جان بایرن می باشد.

2.مرد عنکبوتی مقابل سوپرمن

تصور کنید؛ دو قهرمان که در دنیای بیرون خبرنگار و در دو شرکت خبرگزاری دیلی پلنت و دیلی بیوگل کار می کنند و نکته جالب تر اینه نامرد های آنان، لوییس لین و مری جین باهم وارد مشاجره می شوند، یعنی این که لوییس باید ام جی را راضی کند که هیج رابطه ای با پیتر ندارد. یک کامیک فن چه توقع بیشتری از این میتواند داشته باشد؟

1.دارکساید مقابل گالاکتوس: گرسنه

یک سیاره خوار باید سیاره بخورد! نه؟ و چه کسی میتواند همچین موجود گرسنه ای را متوقف کند؟ آپاکلیپس در معرض حمله گالاکتوس سیاره خوار قرار می گیرد و دارکساید که شاید قانون گزار بی رحمی باشد اما هرگز اجازه همچین کاری را به این هیولا نمی دهد و مبارزه خارق العادی ای میان این دو رخ می دهد…
نویسنده این کمیک زیبا جان بایرن می باشد و درسال 1995 منتشر شده است.

منبع:
CBR

10 کراس اوور برتر شما چیست ؟

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫2 نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن