مقالاتنقد و بررسی‌ها

کامیک بوک فراموش شده ای که احتمالا الهام بخش دنباله‌ی مرد عنکبوتی: دور از خانه خواهد بود!

هشدار: متن حاوی اسپویل فیلم اسپایدرمن فار فرام هوم می‌باشد.

پس از افتتاحیه‌ی موفقیت آمیز و بازخورد‌های مثبتی که منتقدان از اسپایدرمن فار فرام هوم داشتند، حالا بحث‌ها روی چالش بعدی MCU برای خلق دنباله‌ی این فیلم در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول باز شده است. فراهم کردن مقدمات سومین فیلم اسپایدرمن در MCU ممکن است زمان طولانی را صرف کند اما با توجه به اتفاقاتی که در اسپایدرمن فار فرام هوم رخ داد می‌توان قالب داستان دنباله‌ی این اثر را حدس زد.

از آنجا که در فیلم اسپایدرمن فار فرام هوم هویت اسپایدرمن توسط میستریو فاش شد، باید منتظر رو به رو شدن پیتر پارکر که حالا آیرون من بعدی MCU است با متفاوت‌ترین چالش زندگی خود در اسپایدرمن 3 باشیم. لو رفتن اسپایدرمن در دنیای کامیک نیز اتفاق افتاده، در سال 2006 در کامیک بوکی به اسم “سیویل وار” جایی که پیتر پارکر از راز بزرگ خود در مقابل چشمان تمام مردم جهان پرده برمی‌دارد. اما در ادامه واکنش‌ها و بارخورد‌های منفی زیادی به این ماجرا وارد شد و مارول به ناچار سال بعد با ارائه‌ی کمیک دیگری که ادامه داستان “سیویل وار” را دنبال می‌کرد به این ماجرا پایان داد. خط داستانی این کمیک به صورتی که بود اسپایدرمن با کمک دویل تاریخ را بازنویسی می‌کند تا هویت خود را دوباره بپوشاند. می‌توان فرض کرد که این تجربه به مارول کمک می‌کند تا اینبار با داستان بندی حرفه‌ای‌تری زندگی اسپایدرمن را پس از فاش شدن هویت خود را به نمایش بگذارد اما با وجود نتایج منفی که کمیک “سیویل وار” از خود به جای گذاشت، سرنخ‌های کلیدی داستان ممکن است بهترین راه‌ها را به روی نویسندگان فیلم بعدی نشان دهد.

یکی از سرنخ‌های کلیدی می‌تواند توسط پیتر دیوید، نویسنده جلد 11 تا 13 “فرندلی نیبرهود اسپایدرمن” الهام گرفته شود. پیتر پارکر در این سه جلد نه به عنوان یک دانشجو، بلکه به عنوان یک استاد به دانشگاه بازمی‌گردد اما چالش پیتر از جایی شروع شد که مطبوعات ثانیه به ثانیه او را دنبال می‌کردند و هر بار که از برج اونجرز خارج می‌شد توسط صدها خبرنگار احاطه می‌شد. از سویی دیگر افراد بسیار نزدیک به پیتر و همچنین خانواده‌اش مدام در معرض تهدید دشمنانش بودند. پیتر پارکر در روزهای آخر نیز با میستریو، یکی از سرسختترین دشمنان خود رو به رو شده بود. در کل اتفاقات جالبی که در این سه جلد رخ داده، مارول استودیو را می‌تواند با چندین چالش جدید اسپایدرمن آشنا کند. فلش تامسون یکی از افراد کلیدی در این داستان بود که اعتقاد داشت پیتر پارکر به دروغ گفته که اسپایدرمن می‌باشد و سعی کرد با انتشار عکس‌های تقلبی از اسپایدرمن به تمام جهان نشان دهد پیتر پارکر، اسپایدرمن تقلبی است. با توجه به این نکته ممکن است فلش تامسون یکی از نقش‌های کلیدی را در اسپایدرمن 3 داشته باشد.

اسپایدرمن MCU دشمنان زیادی دارد که حالا با لو رفتن هویت‌اش، می‌توانند تهدید بسیار بزرگی برای نزدیکان او به شمار برود. در سکانس پس از تیتراژ فیلم اسپایدرمن: هوم کامینگ شاهد حضور اسکورپیون یکی از دشمنان اسپایدرمن بودیم که با توجه به خط زمانی بین فیلم و اول و دوم، این احتمال وجود دارد که او اکنون دیگر در زندان نیست. حتی کسانی که برای میستریو کار می‌کردند ممکن است باری دیگری برای نابودی اسپایدرمن تلاش کنند. در مجموع مارول استودیو دست به ریسک بسیار بزرگی زد و باید دید چگونه می‌تواند در مواجه کردن اسپایدرمن با جدی‌ترین چالش زندگی خود موفق باشد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن