مقالاتنقد و بررسی‌ها

10 عاملی که سبب ارتباط انتقام جویان: پایان بازی با فاز چهارم مارول میشود !

هشدار: متن حاوی اسپویل فیلم Avengers : Endgame (اونجرز: اندگیم) می‌باشد.

مارول استودیو در حاشیه نمایشگاه کامیک کان سن دیگو از ۱۰ فیلم و سریال جدید خود و در کل از فاز چهارم دنیای سینمایی‌اش، رونمایی کرد. برخلاف گذشته، فاز چهارم که تنها دو سال به طول می‌انجامد، این بار علاوه بر سینما، در سرویس استریم دیزنی پلاس نیز شاهد 5 سریال از آن خواهیم بود اما با این وجود فاز چهار بسیار کوتاه‌تر و البته شلوغ‌تر از سه فاز قبلی MCU خواهد بود. علاوه بر این عدم حضور قسمتی از اونجرز، اقدامی بی‌سابقه بود. نکته‌ی قابل توجه و غافلگیر کننده این است که در فاز چهار خبری از عرضه مورد انتظار‌ترین فیلم‌های هواداران از جمله، کاپیتان مارول، بلک پنتر و گاردینز آو د گلکسی نخواهد بود. با این وجود بلک ویدو، ثور، داکتر استرنج و شخصیت‌های جدید مانند شنگ چی و اترنالز داستان فاز چهارم را روایت می‌کنند. طبق گفته‌های اخیر، در فاز چهارم شاهد برگ تازه‌ای از MCU خواهیم بود اما با درنظر گرفتن داستان پر از اتفاق اونجرز اندگیم، بدون شک تاثیر عمیقی از آن را فاز چهارم خواهیم دید. اگرچه اسپایدرمن فار فرام هوم پایان فاز سوم بود اما اونجرز اندگیم به نوعی به تمام اتفاقات 22 فیلم قبل از خود خاتمه داد و مطابق داستانی که در دقایق پایانی فیلم روایت شد، باید منتظر پیوندهای آن با فیلم‌های فاز بعدی باشیم.

10.تانوس نقطه‌ی ورود اترنالز

بلک ویدو اولین فیلم فاز چهارم می‌باشد که روی اتفاقات قبل از اندگیم و اینفینیتی وار تمرکز دارد، اما بعد از آن نوبت به عرضه‌ی فیلم The Eternals می‌رسد که 6 نوامبر 2020 اکران می‌شود و خط زمانی فاز جدید MCU را شکل می‌دهد. همچنین ریچارد مدن در نقش ایکاریس (Ikaris)، آنجلینا جولی در نقش تینا (Thena)، کمیل نانجیانی در نقش کینگو (Kingo)، سلما هایک در نقش اجک (Ajak)، لورن ریدلوف در نقش مکری (Makkari)، برایان تایری هنری در نقش فاستوس (Phastos)، لیا مک‌هیو در نقش اسپرایت (Sprite) و دان لی (ما دونگ-سیوک) در نقش گیلگمش (Gilgamesh) بازیگران فیلم و کلوئی ژائو، کارگردانی فیلم را به عهده خواهد داشت. داستان The Eternals همانند Guardians Of The Galaxy در دنیای کیهانی مارول جریان دارد. اولین تصویر منتشر شده از فیلم اعضای سلستيالز را نشان می‌دهد که خالق گروه اترنالز در دنیای مارول هستند. در رابطه با ارتباط اونجرز اندگیم می‌توان به تانوس اشاره کرد که خود یک اترنال هست و به احتمال فراوان بخشی از داستان فیلم روی نحوه‌ی برخورد اعضای اترنالز با پیامد اتفاقاتی که تانوس در Avengers : Infinity War و Avengers : Endgame رقم زد وابسته باشد.

9.ملاقات گاردینز آو د گلگسی با اعضای اترنالز

با وجودی که فیلمبرداری و تولید Gaurdians Of The Galaxy Vol. 3 به تعویق افتاد اما به احتمال زیاد شاهد حضور آنها در The Eternals خواهیم بود. در واقع از آنجایی که جیمز گان صراحتا اعلام کرده برنامه‌ای برای استفاده از ثور در فیلم بعدی Gaurdians Of The Galaxy ندارد، می‌توان گفت که مارول در نظر گرفته تا مقدمات جدایی زود هنگام ثور را از این گروه در The Eternals و یا حتی در فیلم چهارم ثور فراهم کند.

8.هدف اصلی اسکارلت ویچ

دومین سریال MCU که در بهار 2021 در سرویس استریم دیزنی پخش می‌شود سریال WandaVision می‌باشد و مطابق عنوان سریال، داستان روی کاراکتر اسکارلت ویچ و پیدا کردن راه حلی برای بازگرداندن ویژن که تانوس در Avengers : Infinity War با جدا کردن سنگ ذهن از او باعث مرگش شد، متمرکز خواهد بود. درحالیکه تونی استارک دیگر در MCU حضور ندارد تا بتواند ویژن را بازسازی کند اما حضور پروفسور هالک برای کمک به اسکارلت ویچ محتمل است. بسیاری از گمان‌ها نیز حاکی از آن است که واندا با چند توانایی خود از جمله تغییر واقعیت در این سریال آشنا می‌شود و با استفاده از آنها ویژن را به MCU برمی‌گرداند.

7.دکتر استرنج و آگاهی از آینده

فیلم دکتر استرنج 2 با عنوان In The Multiverse of Madness در تاریخ 7 می 2021 بر روی پرده سینما خواهد رفت و بر اساس اخبار تایید شده اسکات دریکسون برای کارگردانی دنباله‌ی فیلم دکتر استرنج بازگشته است. درحالیکه هنوز بازیگرانی که نقش‌های اصلی این فیلم را ایفا می‌کنند به استثنا بندیکت کامبربچ و الیزابت اولسن (حضور او در این فیلم تایید شده)،معرفی نشدند اما رابرت کرگیل، فیلمنامه نویس Doctor Strange : In The Multiverse of Madness اعلام کرد که نایتمر، شخصیت شرور این فیلم خواهد بود. لازم به ذکر است که Doctor Strange : In The Multiverse of Madness اولین فیلم ژانر ترسناک استودیو مارول لقب خواهد گرفت؛ همچنین نایتمر اولین و یکی از قدرتمندترین دشمنان دکتر استرنج می‌باشد که توسط استن لی و استیو دیتکو خلق شد. انتظار می‌رود یکی از رمزآلودترین فیلم‌های MCU شاهد باشیم چراکه دکتر استرنج در این فیلم قراراست با اتفاقی رو به رو شود که واقعیت را در چندین بعد تغییر می‌دهد و بدون شک اسکارلت ویچ که بالاتر گفتیم در سریال WandaVision با این توانایی خود آشنا می‌شود، نقش بسیار تاثیر گذاری در این فیلم خواهد داشت.

6.بازنشتگی هاکای

همانطور که در Avengers : Endgame شاهد تغییر هوین کلینت بارتون از “هاکای” به “رونین” بودیم، در آخرین سریال فاز چهارم MCU به نام Hawkeye نیز کلینت بارتون هویت رونین را ادامه خواهد داد. استودیو مارول قصد دارد در این سریال از هاکای بعدی رونمایی و داستان آموزش کلینت بارتون به کیت بیشاپ را روایت کند. سریال Hawkeye در واقع نقطه‌ی معرفی هاکای جدید و بازنشستگی کلینت بارتون می‌باشد.

5.ده حلقه‌ی جادویی

در قستمی از فیلم Avengers : Endgame هاکای در هویت رونین اقدام به کشتن چندین نفر از اعضای یک گروه خاص در ژاپن کرد. در واقع آنها اعضای سازمان ده حلقه‌ بودند که به نوعی مقدمات حضور ماندرین واقعی را در MCU باز می‌کردند. کوین فایگی نیز اعلام کرد ماندرین ویلن فیلم سینمایی Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings که با کارگردانی دنیل کرتون و فیلمنامه نویسی دیوید کالاهام که در 12 فوریه 2021 اکران خواهد شد، می‌باشد.

4.ملکه‌ی جدید ازگارد

طی صحنه‌های پایانی Avengers : Endgame ثور، مسئولیت پادشاهی و رهبری ازگارد جدید را بر عهده‌ والکری گذاشت و حالا او باید به عنوان پادشاه جدید تغییراتی زیادی در ازگارد ایجاد کند. باتوجه به شایعاتی که مطرح بود مارول استودیو و تسا تامپسن در کامیک کان سن دیگو 2019 پیرامون تایید تاریخ اکران فیلم گفتند که اولین چالش والکری پیدا کردن ملکه‌ای جدید برای ازگارد است. این صحبت‌ها بالاخره راز بزرگ دو جنس‌گرا بودن شخصیت والکری را در MCU فاش خواهد کرد.

3.لیدی ثور

همانند کتاب‌های مارول که جین فاستر لایق بلند کردن کردن میولنیر می‌شود در فیلم Thor Love and Thunder نیز شاهد حضور او به عنوان مایتی ثور خواهیم بود. در کتاب‌های کمیک مارول زمانی که جین فاستر لیاقت در دست داشتن میولنیر را پیدا می‌کند که درگیر بیماری سرطان بوده و پس از آن بیماری‌اش تشدید می‌یابد اما باید دید در این فیلم جین فاستر در هویت مایتی ثور به عنوان ملکه‌ی ازگارد جدید معرفی ‌می‌شود یا خیر.

2.لوکی و دنیای متغیر

درست در زمانی که کاپیتان آمریکا به همراه آیرون من و انت-من به نیویورک 2012 بازگشته بودند تا تسارکت و سنگ ذهن را بدست بیاوردند، اتفاقی که در برج استارک افتاد موجب شد تا لوکی با تسارکت از آنجا فرارکند و با تایید کوین فایگی، سریال لوکی که در بهار سال 2021 عرضه می‌شود داستان اتفاقاتی که لوکی پس از گرفتن تسارکت رقم می‌زند را روایت می‌کند. تاکنون اطلاعات زیادی از عوامل این فیلم منتشر نشده و تنها بازگشت تام هیدلستون برای بازی در نقش لوکی مورد تایید قرار گرفته است.

1.کاپیتان آمریکا جدید

اولین فیلمی که تایم لاین MCU را دنبال می‌کند سریال The Falcon and the Winter Soldier می‌باشد که مراحل تولید آن در دستور ساخت قرارگرفته است. اتفاق بزرگ در این سریال نقش آفرینی آنتونی مکی در نقش سم ویلسون به عنوان کاپیتان آمریکا می‌باشد.درسکانس‌های پایانی Avengers : Endgame استیو راجرز داستان خود را به عنوان کاپیتان آمریکا خاتمه داد و سم ویلسون فصل تازه‌ای را به عنوان کاپیتان آمریکا جدید آغاز خواهد کرد. طبق تصاویر منتشر شده نیز ویلن این سریال همانند فیلم Captain America : Civil War بارون زیمو است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن