معرفی‌هامقالاتویژه

10 شخصیت که عضو انتقام جویان بودند و نمیدانستید!

همواره تیم انتقام جویان یکی از مهم ترین تیم های ابرقهرمانی در تاریخ کامیک بوک به شمار میرود، این تیم وظیفه ی حفاظت از سیاره ی زمین را مقابل تهدید هایی مانند کنگ فاتح، تانوس و … را برعهده دارد. از معروف ترین اعضای این تیم نیز میتوان به تور، کاپیتان امریکا و مرد آهنی اشاره کرد. اما اعضایی از این تیم وجود داشتند که به مرور زمان فراموش شدند.
یدک کشیدن نام انتقام جو در دنیای مارول کار بسیار دشواری حتی برای تور و کاپیتان امریکا میباشد و گاهی قدرتمندترین ابرقهرمانان زمین نیز به کمی استراحت نیاز دارند. تعداد زیادی از ابرقهرمانان نامدار دنیای مارول در این تیم حضور داشته اند اما در این مقاله به 10 شخصیتی اشاره خواهیم داشت که عضو تیم اصلی و یا از اعضای تیم های مشتق شده ی انتقام جویان بودند و شما از آن اطلاع نداشته اید !!

مشت آهنی ( Iron Fist )

دنی رند که بعنوان مشت آهنی شناخته میشود مدتی بعنوان یک انتقام جو شناخته میشد. در تنش های بوجود آمده از ایونت جنگ داخلی، مشت آهنی به تیم انتقام جویان جدید ( New Avengers ) پیوست که به صورت زیرزمینی در کنار تیم مدافعانِ لوک کیج و کلینت بارتونی که در آن زمان بعنوان رونین شناخته میشد؛ فعالیت میکرد.
همچنین دنی با استفاده از سرمایه ای که داشت از تیم انتقام جویان جدید حمایت هایی میکرد و تا بعد از تهاجم مخفی نیز در تیم حضور داشت. پس از مدتی دوباره به تیم پیوست و در قلمرو آگاموتو گیر افتاد. در آنجا با نسخه ی اهریمنی دردویل نوعی همکاری داشت و تبدیل به معلمی برای ویکتور آلوارز شد که اغلب با نام پاور مَن شناخته میشد.

زن عنکبوتی ( Spider-Woman )

پیتر پارکر/ مرد عنکبوتی تنها عضو از دنیای عنکبوتی نیست که عضو تیم انتقام جویان بوده ! در زمان ها و شرایط متفاوت، تعدادی از زنان عنکبوتی مختلفی در تیم انتقام جویان عضو شدند. اول از همه جسیکا درو به تیم پیوست و طی جریانات Siege Of Asgard نقش مهمی در تیم داشت و البته در آن زمان عضو تیم های S.W.O.R.D.R و Lady Liberators نیز بود.
در هر حال جسیکا برای تمرکز کردن روی جرایم کوچک تر در سطح شهر از تیم جدا شد و سپس جسیکا کارپِنتر به تیم انتقام جویان پیوست. او پس از پیوستن به تیم، به کمک کاپیتان امریکا رفت تا هم تیمی های دیگر خود را از اسارت در دمونیکا خلاص کنند. البته ممکن است این کارش، از او یک عضو اصلی از تیم نسازد، اما بعنوان یک قهرمان و انجام دادن کاری قابل تحسین مانند این، جسیکا کارپِنتر را به یک انتقام جو بدل میکند.

کاپیتان بریتانیا ( Captain Britain )

برایان برادک که بعنوان کاپیتان بریتانیا شناخته میشود برای مدتی کم عضوی از تیم انتقام جویان بوده است. کاپیتان امریکا پس از پاک کردن گندکاری های نورمن آزبورن و سازمان H.A.M.M.E.R و فرار از این مسائل دست به تاسیس تیم انتقام جویان مخفی ( Secret Avengers ) زد. در همین زمان تیم انتقام جویان میزبان تعدادی اعضای جدید بود که بلافاصله به تیم پیوستند که شامل کاپیتان بریتانیا و هاکای و ونوم میشد.
طی ایونت انتقام جویان مقابل افراد اکس ( Avengers Vs X-Men ) نیز کاپیتان بریتانیا عضوی از تیم انتقام جویان بود که در آن زمان توسط تور اُدین سان رهبری میشد و سعی داشتند نیروی ققنوس ( Phoenix Force ) را با کمک بیست ( Beast والکری و ماشین جنگی، ویژن و … متوقف کنند. افراد نام برده قادر به متوقف کردن این نیروی کیهانی عظیم نبودند و تنها موفق شدند از ایجاد آسیب به هالا ( پایتخت نژاد کری ) جلوگیری کنند.

مرد شنی ( SandMan )

حتی گاهی شرورها هم در تیم انتقام جویان حضوری هرچند کوتاه داشته اند! و بله، روزی روزگاری مرد شنی هم از روی اجبار در تیم انتقام جویان بعنوان یک انتقام جو فعالیت کرده است. همانطور که میدونید، مرد شنی یکی از دشمنان اصلی مرد عنکبوتی بوده است و مدت زمان زیادی را در جرم و جنایت های مختلف گذرانده است. او پس از تمام کارهایی که به عنوان یک شرور انجام داده بود، سر انجام با یک بار کمک کردن به مردعنکبوتی توانست اعتماد او را جلب کند.
وقتی مرد عنکبوتی به او اعتماد کرد، مردم نیز او را با آغوشی گرم پذیرفتند و تمام جنایات گذشته ی او را فراموش کردند. مرد شنی دوباره از نام اصلی خود یعنی ویلیام بیکر استفاده میکرد و عضو تیم پشتیبانی انتقام جویان شد و به تیم در نبرد مقابل مورگان لی فی کمک کرد. اما پس از یک سو تفاهم که با کاپیتان امریکا پیش امد، او دوباره به عالم جرم و جنایت برگشت و به کابوسی برای اهالی شهر تبدیل شد.

ددپول ( Deadpool )

در نگاه اول ممکن است به نظر برسد ددپولِ دهن گنده با شخصیتی که همه چیز را با نگرشی جوک مانند میبیند عضوی مناسب برای تیم انتقام جویان نیست. اما وید ویلسن یک ابرقهرمان درجه یک برای نشان دادن صلابت یک تیم میباشد. زیرا علاوه بر دهنی که هیچوقت بسته نمیشود، توانایی ها و قدرتهایی نظیر شمشیرزنی، خوددرمانی شگفت آور و مهارت های مبارزه ای دارد که هر تیمی خواستار عضویت او میباشد.
تیم انتقام جویان پس از جنگ های پنهان از او دعوت کرد تا در تیم عضو شود. این دعوت از سوی کاپیتان امریکا صورت گرفت زیرا شاهد فعالیت های مفید ددپول طی نجات روگ طی ایونت بود. او در جلد اول سری کامیک Uncanny Avengers Vol.3 حضور پیدا کرد و به تیم در شکست دادن Super-Adaptoid کمک شایانی کرد.

نیمور ( Namor )

نیمور، شاهزاده ی آتلانتیس که یکی از قویترین ابرقهرمانان زمین به شمار میاید و جای تاسف دارد که هنوز او را در MCU ندیده ایم. البته در دنیای کامیک بوک او گاهی با تیم انتقام جویان مسائلی را حل و فصل میکرد و حتی یکبار جسد یخ زده ی کاپیتان امریکا را نیز از مردمی که آن را میپرستیدند نجات داد.
اما پس از اینکه از آتلانتیس تبعید شد، با هرکول مبارزه ای داشت و پس از آن به یک انتقام جو تبدیل شد. او پس از آن جین گری را نجات داد و با مگنیتو مبارزه کرد. نیمور سال ها بعنوان یک حاکم بر دنیای زیر آب حکومت کرد و بارها خشکی ها را تهدید کرد، اما او هم مدتی به عنوان یک انتقام جو فعالیت کرد.

چهار شگفت انگیز ( Fantastic Four )

طی زمان هایی، هر کدام از اعضای تیم چهار شگفت انگیز توانستند به عضویت تیم انتقام جویان درآیند. اولین خانواده ی ابرقهرمانیِ مارول هرگز به طور همزمان عضوی از انتقام جویان نبودند ولی به صورت تک نفره، همیشه یک کمک بزرگ برای تیم انتقام جویان به شمار میروند. در درجه ی اول، شخصیت ثینگ ( Thing ) مدت بسیار کوتاهی در تیم West Coast Avengers عضویت شد و سپس به تیم انتقام جویان جدید (New Avengers ) پیوست. عضویت وی در سال 2010 و طی ولوم دوم کامیک های Avengers رخ داد.
زمانی که آقای شگفت انگیز و زن نامرئی خود را از تیم بازنشسته کردند، در جلد 300 از کامیک های انتقام جویان، به صورت جداگانه به تیم پیوستند و البته بعدها از انتقام جویان جدا شدند و دوباره تیم چهار شگفت انگیز را تشکیل دادند. در آخر هم جانی استورم، مشعل انسانی با ددپول مدتی در تیم Avengers Unity Division عضویت داشت.

تیگرا ( Tigra )

طی سالیان، نوع شیمی بین تیگرا و تیم انتقام جویان متفاوت بوده است. پس از آنکه مون دراگون او را بعنوان یک کاندید مناسب برای عضویت در تیم تشخیص داده بود، اما تیگرا خودش را لایق یدک کشیدن عنوان انتقام جو نمیدانست اما با همه ی این ها کارهای فداکارانه ای مقابل امثال مرد مولکولی انجام داد. سپس او از عضویت انصراف داد و به سان فرانسیسکو رفت. طی اقامتش به عضویت تیم West Coast Avengers در آمد و تمام این مدت نیز با شخصیت دوگانه ی خود، بعنوان یک گربه و یا انسان کشمکش هایی داشت.
همچنین در حین ماموریتش به Land Within، به او پیشنهاد شد تا از شر دوگانگی شخصیتش خلاص شود، اما او از پس کاری که برای تکمیل ای مهم از او خواسته شده بود برنیامد. پس از آن تیگرا در آکادمی انتقام جویانی که هنک پیم تاسیس کرده بود به عنوان معلم فعالیت داشت.

ونوم ( Venom )

ادی براک که بی شک بعنوان مشهورترین میزبان سیمبیوت ونوم شناخته میشود هیچگاه عضوی از تیم انتقام جویان نشده است اما میزبان دیگر این سیمبیوت که مدتی فلش تامپسون بود، عضوی از این تیم شده بود. او که هم مدرسه ای پیتر پارکر/ مردعنکبوتی بود، پس از فلج شدن در عراق با سیمبیوت ادغام شد و به مامور ونوم ( Agent Venom ) تبدیل شد.
او عضوی از تیم انتقام جویان مخفی ( Secret Avengers ) شد و سپس به تیم هایی مثل تاندربولتز ( ThunderBolts ) و نگهبانان کهکشان ( Guardians Of Galaxy ) نیز پیوست. از مسائل مهمی که مامور ونوم در تیم انتقام جویان مخفی داشت، رویارویی با Descendants بود و در حالی که همه فکر میکردند مرد مورچه ای دچار بحران وخیمی شده است، اون موفق به نجات هم تیمی های خود شد.

بلید ( Blade )

بی شک یکی از خفن ترین ابرقهرمانانی که تا بحال در کامیک بوک های مارول حضور داشته، بلید میباشد. او پس از اینکه توسط واسپ از قلعه ی دراکولا نجات داده شد به عضویت انتقام جویان درآمد. سپس در کشمکش و جنگ خوناشام ها مقابل ژنرال سایه و Legion Of The Unliving قرار گرفت.
او چند بار دیگر نیز عضوی از تیم انتقام جویان بود.او در جریانات حمله ی ملکیث به قلمرو زمین در جنگ قلمرو ها ( War Of the Realms ) کنار انتقام جویان با او جنگید. همچنین در گذشته زمانی که کاپیتان امریکا در سری کامیک های نوشته شده از انتقام جویان توسط مارک میلار توسط یک خوناشام گزیده شد، به تیم کمک های بسیاری کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن